• Slobodný prístup k informáciám

• Podávanie žiadostí o sprístupnenie informácií Základnou školou Alexandra Vagača  a ich následné poskytovanie sa riadi zákonom č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov  (zákon o slobode informácií)

Žiadosti o sprístupnenie informácií možno podať:

• písomne poštou na adresu
          Základná škola s materskou školou Alexandra Vagača
          Štúrova 12
          962 12 Detva
        • elektronickou poštou na e-mailovej adrese zsstudt@zsstudt.edu.sk alebo zsstudt@gmail.com
        • osobne v podateľni Základnej školy s materskou školou Alexandra Vagača v Detve

Žiadosť o sprístupnenie informácie: ziadost_211z2000.rtf

Zo žiadosti o poskytnutie informácie musí byť zrejmé, ktorej povinnej osobe je určená, meno, priezvisko, názov alebo obchodné meno žiadateľa, jeho adresa pobytu alebo sídlo, ktorých informácií sa žiadosť týka a aký spôsob sprístupnenia informácií žiadateľ navrhuje.

Ak žiadosť nemá predpísané náležitosti, Základná škola s materskou školou Alexandra Vagača vyzve žiadateľa, aby v lehote siedmych dní neúplnú žiadosť doplnil. Ak napriek výzve žiadateľ žiadosť nedoplní, škola žiadosť odloží.

Žiadosť o sprístupnenie informácií škola ako povinná osoba vybaví najneskôr do ôsmich pracovných dní odo dňa podania žiadosti, alebo odo dňa odstránenia nedostatkov na základe výzvy.

Spôsob úhrady prípadných vzniknutých nákladov za poskytnutie informácií je v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z.o slobodnom prístupe k  informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Proti rozhodnutiu o nesprístupnení požadovanej informácie je možné podať odvolanie  v lehote do 15 dní od doručenia rozhodnutia riaditeľke Základnej školy s materskou školou Alexandra Vagača na horeuvedených adresách.