• Plnenie povinnej školskej dochádzky v zahraničí

• V súlade so zákonom č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov ( školský zákon) je forma osobitného spôsobu plnenia školskej dochádzky aj vzdelávanie v školách mimo územia Slovenskej republiky.

Zákonný zástupca dieťaťa predloží žiadosť do podateľne školy.

Žiadosť zákonného zástupcu: povolenie_zahranicie_ziadost.rtf

Zákonný zástupca žiaka  do 30 dní po príchode žiaka do krajiny pobytu predloží riaditeľovi kmeňovej školy doklad s uvedením názvu a adresy školy, ktorý potvrdzuje, že žiak navštevuje príslušnú školu. Zákonný zástupca žiaka predloží tento doklad vždy k 15. septembru príslušného školského roka, ak žiak pokračuje vo vzdelávaní.

Kmeňová škola poskytuje žiakovi na základe žiadosti zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka učebnice a pracovné zošity.

Žiak, ktorý vykonáva osobitný spôsob plnenia školskej dochádzky môže na základe žiadosti zákonného zástupcu žiaka alebo žiadosti plnoletého žiaka vykonať komisionálne skúšky. V žiadosti zákonný zástupca žiaka alebo plnoletý žiak uvedie ročníky, za ktoré sa majú komisionálne skúšky vykonať.

Zákonný zástupca žiaka doručí žiadosť  do podateľne školy. Rozhodnutie riaditeľky školy je doručované do elektronickej schránky rodiča.

Z tohto dôvodu odporúčame rodičom:

1. vlastniť občiansky preukaz s čipom

2. mať aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie