• Noc s Andersenom

Noc s Andersenom

Vraví sa, že do tretice všetko najlepšie. Tak teda už tretiu noc. Nebola to totiž noc len tak hocijaká. Konala sa z 31. marca na 1. apríla 2011.

Bola venovaná veľkému rozprávkarovi H. Ch. Andersenovi, ktorého knižky a rozprávky všetky deti veľmi dobre poznajú. Že všetky nie? Tak to je veru hanba. Ak poznáte niekoho, komu meno Andersen nič nehovorí, okamžite ho pošlite k nám. My sa už o neho postaráme.

A čo všetko vlastne deti počas tej noci  robili? Bolo toho neúrekom a dala by sa o tom napísať jedna veľká a dlhá rozprávka. Decká sa radovali a veselili, ale aj súťažili, preverili si svoje vedomosti a zručnosti. O vitamínové občerstvenie sa postarala teta Tatiana Bérešová z knižnice a dozor bol zabezpečený našou pani učiteľkou Elenou Jamnickou a pani vychovávateľkou Zuzanou Kalamárovou, ktoré nám pripravili super program a veľa rozprávok. Nechýbala aj výborná večera a raňajky pre naše maškrtné jazýčky.

Nikomu sa nič zlé nestalo, všetko prebehlo a dopadlo tak ako malo. Veď viete, že každá správna rozprávka má len dobrý koniec...

Mgr. Elena Jamnická

Tr. učiteľka – 3. A