• Projekt VRÁŤME DETI DO PRÍRODY - podporený TESCO nadáciou Pontis

• Projekt  "Vráťme deti do prírody"  je spolufinancovaný TESCO nadáciou Pontis.

Cieľom projektu

Cieľom projektu je obnova nášho starého ovocného sadu, ktorý  sa po revitalizácii stane miestom oddychu, vzdelania a v období zberu aj príjemného občerstvenia. Revitalizovaný školský sad umožní deťom návrat do prírody nielen počas vyučovania ale ja v rámci mimoškolských aktivít. V ovocnom sade plánujeme vybudovať náučný chodník s viacerými náučnými prvkami ( hmyzí hotel, mokradisko, zeleninový záhon, náučné tabule, pocitový chodník, medovisko či bylinkovú špirálu).

Prínos projektu

Staré ovcné stromy zrevitalizujeme, poprípade nahradíme novými. Obnova starých odrôd ovocných stromov a vysadenie nových prispeje k šíreniu environmentálneho povedomia niele žiakov našej školy. Samotná revitalizácia sadu a jeho údržba bude prebiehať za prítomnosti žiakov. Náučný chodník bude prístupný aj verejnosti a umožní návrat do prírody.