• Formulár príkladov dobrej praxe  b)

Názov projektu
      Dajme šancu byť úspešný

Názov operačného programu
      312000 - Operačný program Ľudské zdroje

Kód výzvy a ITMS kód projektu
      OPLZ-PO1/2018/DOP/1.1.1-02 -  V základnej škole úspešnejší II
      Kód ITMS: 312011T955

Názov prioritnej osi, opatrenia a rámcovej aktivity
      312010 - 1. Vzdelávanie

Miesto realizácie projektu (mesto/okres/samosprávny kraj)
      Detva/ Detva/ Banskobystrický

Časový rámec realizácie projektu (dátum začatia a dátum ukončenia realizácie projektu: ddmmrrrr – ddmmrrrr)
      06092019 - 31082022

Rozpočet projektu ( celkové náklady na projekt a výška poskytnutého nenávratného finančného príspevku)
      Celkové náklady na projekt: 124 200 Eur
      Výška poskytnutého nenávratného finančného príspevku: 117 990 Eur

Kontaktné údaje prijímateľa (názov a sídlo prijímateľa, meno kontaktnej osoby pre projekt, telefón, fax, e-mail, webová stránka)
      Názov a sídlo prijímateľa: Základná škola s materskou školou Alexandra Vagača
      Sídlo prijímateľa: Štúrova 12, 962 12 Detva
      Meno kontaktnej osoby pre projekt Ing. Margita Gajdošová,
      Telefón: 0903997957
      Fax: –-
      e-mail: zsstudt@gmail.com
      webová stránka: www.zsstudt.edupage.org

Ciele projektu (uveďte kľúčové slová)
      312010011 - 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Cieľové skupiny (uveďte kľúčové slová)
      žiaci ZŠ vrátane so ŠVVP

Stručný opis projektu: (max. 50 riadkov) Obligatórne položky:
      1. Ciele: Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predoškolskému vzdelávaniu.
      2. Aktivity:
      2.1. Činnosť pedagogického asistenta je  zameraná  na  vytváranie  vhodných podmienok  pre  spoločné  vzdelávanie  majority a  detí/žiakov  so  ŠVVP  s ohľadom  na deti/žiakov pochádzajúcich z MRK.
      2.2.  Činnosť inkluzívneho tímu je  zameraná  na  zlepšenie  školskej úspešnosti  žiakov  vrátane  žiakov  so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami
      3. Výstupy/výsledky:
      Výsledky klasifikácie žiakov so SZP na dostatočnej úrovni.
      Získanie nižšieho stredného vzdelania žiakov so SZP v základnej škole.
      Súbor učebných pomôcok uľahčujúci zvládnutie učiva.
      Efektívna aplikácia odporúčaní CŠPPaP do výchovno-vzdelávacieho procesu.
      Výsledky klasifikácie žiakov so ŠVVP na dostatočnej až dobrej úrovni.
      Súbor učebných pomôcok uľahčujúci zvládnutie učiva.
      Odborne spracované individuálne výchovno-vzdelávacie plány žiakov so ŠVVP.
      Interné preškolenie pedagogických zamestnancov pre prácu s konkrétnymi výchovno-vzdelávacími potrebami žiakov
      4. Nadväznosť:
      Po skončení realizácie projektu budú v škole aplikované modely inkluzívneho vzdelávania.
      Pedagogický zbor získa  kľúčové kompetencie pre prácu so žiakmi so ŠVVP,  ktoré bude môcť samostatne využívať vo výchovno-vzdelávacom procese. Rodičia a zákonní zástupcovia žiakov so ŠVVP budú informovaní o možnostiach školy v zabezpečení odborného personálu a budú vedieť ako postupovať vo výchove a vzdelávaní svojich detí pri domácej príprave na vyučovanie.
      Fakultatívne položky:
      1. Problémy zistené pri aplikácii: problémy sa nevyskytli
      2. Prenositeľnosť (odporúčania pre zavedenie príkladov dobrej praxe, odporúčania pre použitie príkladov dobrej praxe v iných podmienkach): Zavedené postupy v škole sú v plnej miere aplikovateľné v každej škole.

Vydané publikácie zamerané na šírenie výsledkov projektu, webové stránky alebo iné aktivity
      Publicita projektu je zabezpečená v súlade s Manuálom pre informovanie a komunikáciu pre prijímateľov v rámci EŠIF. Priestory školy sú označené plagátom formátu A3. Triedy, v ktorých prebieha vyučovanie sú označené plagátom formátu A4. Propagácia prebieha na webe školy.