• On-line II

„Vzdelávanie“

Základné školy v Detve už on-line II

Ciele projektu:

Strategický cieľ: Inovácia obsahu a funkcionality e-portálov základných škôl v Detve v zmysle koncepcie reformy školstva.

Špecifický cieľ 1: Inovácie obsahu a funkcionality e-portálu

Špecifický cieľ 2: Spracovanie elektronických cvičebníc s inovovanými učebnými textami.

Globálny cieľ OP Vzdelávanie: Zabezpečenie dlhodobej konkurencieschopnosti SR prostredníctvom prispôsobenia vzdelávacieho systému potrebám vedomostnej spoločnosti.

Súvis cieľa s globálnym cieľom: Inovácia vzdelávacieho obsahu v zmysle požiadaviek reformy školstva a doplnenie funkcionality e-portálov pre požiadavky vedomostnej spoločnosti sa stanú nástrojom pre naplnenie globálneho cieľa. Dobudovanie e-portálov s elektronickými cvičebnicami prinesie do vyučovacieho procesu žiakov základných škôl inovovaný obsah vyučovacích predmetov. Rýchlu dostupnosť k inovovanému obsahu zabezpečí prostredie internetu, kde bude e-portál umiestnený. Pre použitie elektronických cvičebníc je potrebné neustále zvyšovanie zručnosti s IKT, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou požiadaviek trhu práce vo vedomostnej spoločnosti.

Cieľové skupiny: Pedagogickí zamestnanci základných škôl zapojení do vzdelávacích aktivít projektu  - učitelia zo štyroch základných škôl v Detve v počte 27, vo veku od 26 do 56 rokov, absolventi VŠ štúdia 2. stupňa.

Žiaci základných škôl v Detve v počte 1500 vo veku od 6 do 15 rokov.

Plánovaný počet inovovaných a novovytvorených učebných materiálov: 57.

Počet škôl zapojených do realizácie aktivít projekt - štyri: ZŠ, Kukučínova 480/6, Detva; ZŠ, Štúrova 12, Detva; ZŠ, Obrancov mieru 884/23, Detva; ZŠ J.J.Thurzu, A. Bernoláka 20, Detva.

Tento projekt sa realizuje vďaka spolufinancovaniu zo zdrojov ES a to Európskym sociálnym fondom v rámci Operačného programu „Vzdelávanie“. Ide o dopytovo orientovaný projekt.

Základné údaje o projekte:

Názov projektu: Základné školy v Detve už on-line II

Operačný program:Vzdelávanie

Spolufinancovaný fondom:Európsky sociálny fond

Prioritná os:  1 Reforma systému vzdelávania a odbornej prípravy

Opatrenie: 1.1 Premena tradičnej školy na modernú

Kód výzvy: OPV-2008/1.1/02-SORO

Názov výzvy: Tvorba a implementácia rozvojových programov základných škôl

podporujúcich zvyšovanie kvality vzdelávania v súlade s reformou

systému vzdelávania

Kód  ITMS: 26110130057

Konečný prijímateľ: Mesto Detva, J.G.Tajovského 7, 962 12 Detva, IČO: 00 319 805