• Deň narcisov u Vagačov

•  Milí žiaci, rodičia a priatelia našej školy,

naša škola aj tento rok organizuje zbierku ku "Dňu narcisov" vo štvrtok 28.04.2022. Naši žiaci vlastnoručne vyrábajú symbolické narcisy a celú vyzbieranú sumu opätovne venujú Rooseveltovej nemocnici - detskému onkologickému oddeleniu v Banskej Bystrici. Prispieť môžete dobrovoľnou sumou.

Zbierka je realizovaná v priestoroch našej školy.

ĎAKUJEME!!!

• Najmladší Vagačovci vynášali Morenu

• Najmladší škôlkari zo Základnej školy s materskou školou Alexandra Vagača sa boli dňa 7.4.2022 rozlúčiť so zimou. Symbolicky sme Zimu – Morenu vyniesli k potoku, kde sme jej zaspievali a poslali sme ju po prúde potoka od nás preč. Pripomenuli sme si tak tradície našich prarodičov, deti sa dozvedeli, prečo bola zima pre nich taká náročná. Hoci je pre nás už ťažké, predstaviť si silu dávnych zím, aj takto sa snažíme priblížiť našim deťom zvyky a históriu nášho regiónu.

Vďaka Morene sme mohli sledovať aj putovanie vody. Naučili sme sa ako sa volá potok, ktorý preteká našim mestom a ďalšie rieky, ktoré našu Morenu odplavia až do mora.

Aj vďaka tradíciám sa snažíme u detí rozvíjať vzťah k prírode, pozorovať zmeny, ktoré súvisia s ročným obdobím, orientovať sa v okolí, vedieť pomenovať prírodné prostredie.

Morena nás previedla z hluku ciest až k pokojnému toku potoka a k lúke, ktorá nám poskytla priestor na ďalšie hry. Vďaka ti Morena a snáď sa uvidíme v lete pri Čiernom mori.

Materská škola je súčasťou Základnej školy s materskou školou Alexandra Vagača už 10 rokov. Výchovou a vzdelávaním najmladších podporuje environmentálny a jazykový program školy a deti sú už súčasťou aj speváckeho zboru SUPERAR.

Text: Zuzana Konôpková

• Rok Zeme u Vagačov

• Príroda je les, voda, včela, piesok, kvet.....

Príroda je obrovským zdrojom poznatkov, zážitkov, radosti, zdravia, oddychu či inšpirácie.

Príroda je všade okolo nás.

Milujme ju, chráňme ..... a vážme si, že ju máme.

Aj vďaka environmentálnemu programu „Vráťme deti do prírody“ môže byť každý deň u Vagačov dňom Zeme.

Všetko najlepšie k sviatku milá Zem!!!

Sviatok Zeme oslávime 28.04.2022 vo Vagačovom dvore. Nezabudnite si priniesť pracovné oblečenie, chuť do práce, špekačky a chlebík :)

• Veľká noc u Vagačov

• Na známosť sa všetkým dáva, že predzáhradka našej školy má nových obyvateľov 🙂.

Spestrite si predveľkonočné prechádzky a príďte pozrieť nádherné diela z tvorivej dielne malých aj veľkých Vagačovcov.

Srdečne vás všetkých pozývame a zároveň želáme príjemné veľkonočné sviatky.

Kolektív ZŠ s MŠ Alexandra Vagača

• Zlatý SUPERAR

• SUPERAR bol opäť SUPER. V piatok  našim spevákom z druhého až siedmeho ročníka tlieskali v koncertnej sále ZUŠ Jána Cikkera v Banskej Bystrici na PREHLIADKE DETSKÝCH SPEVÁCKYCH ZBOROV ,, MLÁDEŽ SPIEVA 2022 ,, . Naši SUPERARISTI očarili svojou radosťou zo spievania publikum aj porotu. Pani učiteľkám Oľge Bystrianskej a Zdenke Fekiačovej Skrutekovej ďakujeme za prípravu a ďeťom za vzornú reprezentáciu.

Blhoželáme!!!

Text a foto: Mgr. Anna Šufliarská

• Veľká noc u Vagačov

• Zapoj sa do Aprílovej výzvy a získaj body pre svoju triedu. Okrem spoločných triednych bodov bojuješ aj o tie bonusové. Stačí, ak vyrobíš veľkonočnú dekoráciu, ktorú donesieš na výstavu do predzáhradky našej školy.

POZOR!!! Tentokrát sa do výzvy môžu zapojiť aj rodičia.

Viac informácii k výzve sa dozvieš v priloženom plagátiku.