• Back to 80´s

• Milí Vagačovci,

blíži sa posledný piatok v mesiaci, a teda deň, ktorým odštartujeme Dni na ruby - nenormálne
            zábavné piatky v škole. Stačí, ak využijete svoju dávku kreativity a svoj vzhľad prispôsobíte
            aktuálnej téme.
            Tešíme sa na „crazy outfity“!

Žiacka školská rada

• Biela pastelka u Vagačov

• Milí žiaci, rodičia,

zajtra 23.09.2022 sa v našej škole uskutoční verejná zbierka Biela pastelka na pomoc nevidiacim a slabozrakým.

V minulom školskom roku sa na našej škole vyzbieralo 55,55 Eur.

Za Vaše príspevky vopred všetkým ďakujeme.

Vedenie školy a školský parlament

• Vagačovci otvorili prvákom svoje brány už v auguste

• Na základe veľmi dobrých skúsenosti s letnou školou v minulom školskom roku, sme sa aj  tento rok rozhodli zorganizovať letnú školu pre budúcich prváčikov, ale aj pre tých žiakov, ktorí sa už začiatku školského roka nevedeli dočkať, a prišli sa zdokonaľovať o týždeň skôr.

Naša moderná letná škola bola zameraná na rozvoj komunikačných zručností, sebaobslužných návykov, samostatnosti, na orientáciu v priestore školy a napomohla k celkovému osobnému rozvoju dieťaťa.

Program letnej školy sme vyskladali z pozorovania dieťaťa pri zápise do 1.ročníka. Činnosti, ktoré sme s deťmi realizovali boli zamerané na zoznamovanie sa, nadviazanie kamarátskych vzťahov. Týždeň v škole bol veľmi pestrý, zahŕňal rôzne aktivity z oblasti hudobnej výchovy SUPERAR, angličtiny JOLLY PHONICS, matematiky, atletiky. Súčasťou boli didaktické hry, ktoré deti s nadšením plnili. Letnú školu sme si všetci spoločne užili.

Letná škola očami detí:

Najviac sa mi páčila hudobná. Najlepšie tu varili. Naučila som sa zvieratká po anglicky. (Lujza)

Mne sa páčilo. Hrali sme sa hry. Boli sme vonku. Na hudobnej sme robili orchester. (Nikolas)

Mne sa páčilo, že sme písali na tabuľu písmená. (Patrik)

Mne sa najviac páčila angličtina. (Elka)

Letná škola očami rodičov:

Ďakujeme veľmi pekne za možnosť zúčastniť sa. Nikolasko bol veľmi spokojný a každé ráno sa nevedel dočkať školy a nových kamarátov. Za nás rodičov tiež určite veľká spokojnosť. Je super, že sa teší do školy. Dúfame, že mu to vydrží čo najdlhšie. Ďakujeme. (rodina Poncová)

V prvom rade sa chceme veľmi pekne poďakovať za výborný nápad uskutočniť letnú školu. Myslím, že Emmke veľmi pomohlo adaptovať sa, spoznať nových spolužiakov a pani učiteľky. Veľmi si vážime aj trpezlivosť s našou dcérkou pri príchode do školy. (p. Sitarčíková)

Vikinke sa v letnej škole veľmi páčili a vďaka nej sa naša dcéra prvý deň v škole cítila veľmi dobre a tešila sa na nových spolužiakov. (p. Poncová)

Text a foto: kolektív ZŠ s MŠ Alexandra Vagača

• Víťazný tím mladých Vagačovcov v Európskom parlamente

• V nedeľu, 3. júla 2022, vyrazili víťazi súťaže Mladý Európan užiť si svoju výhru. Cez Slovensko🇸🇰, Rakúsko🇦🇹 a Nemecko🇩🇪 docestovali až do Francúzska🇲🇫.

Prvý deň mali možnosť vidieť Štrasburg. Navštívili katedrálu Notre-Dame, poznávali mesto a prešli takmer jeho celé historické centrum. Neobišli ani rôzne miestne obchodíky a dali si obed v známej Štrasburgskej reštaurácii ,,Flam’s”.🙂

Druhý deň ich kroky viedli do Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Tu mali možnosť vidieť zákulisie fungovania parlamentu, zúčastnili sa diskusie so slovenským europoslancom Ivanom Štefancom, a taktiež sledovali zasadnutie Európskeho parlamentu.

Našim ôsmakom sa táto spolupráca so Spojenou školou veľmi páčila a odnášajú si domov kopu zážitkov.

Spojená škola v Detve ĎAKUJEME!

Text a foto: Erik Chalupský